Vademecum İlaç Rehberi 2017 Daha büyük görüntüle

Vademecum İlaç Rehberi 2017

915

MEDICALTRIBUNE

90,00 TL


KDV Hariç: 83,33 TL
Derecelendirme 
5 / 5   (3 puan)
 

Vademecum ilaç rehberinde; İlk bölümde ATC indeks güncellenmiş olarak yer alıyor. İkinci bölümde, jenerik indeks bulunuyor. Bu bölümde, piyasada bulunan ilaçların etken maddesi dikkate alınarak sınıflandırma yapılıyor. Her etken maddenin altında o maddeyi içeren ilaçların adı, formu ve firması alfabetik sıraya göre yer almakta.

Üçüncü bölümde, ilaçların Vademecum'a özel monografisi alfabetik dizinde yer alıyor. Artan ilaç sayısı dikkate alınarak, kimi ilaçların doz ve/veya dikkat bilgileri benzer ilaçlara yönlendiriliyor. Kullanım kolaylığı için monografi bilgilerinin altında tablo formatında gebelik kategorisi, ilacın araç kullanımına etkisi ve aç veya tok alım bilgisi ve o ilaca özel oluşturulmuş QR kod bulunuyor. Vademecum ilaç rehberinde yer alan eşdeğerlilik konusu sadece kimyasal yapının kalitatif ve kantitatif benzerliği dikkate alınarak sınıflandırılmıştır. Eşdeğerin olmadığı durumlarda, varsa benzer form ve farklı yitilikteki ilaçlar, alternatif (Alt.) olarak belirtilmekte. Alt. başlığı altında yer alan ilaçlar o ilacın tam eşdeğeri olmayıp, sadece söz konusu ilacın bulunmadığı şartlarda yerine kullanılabilecek alternatif ilaçları göstermekte.

Eşdeğerlik ve alternatiflik konusu tartışmalı olduğundan, konu sadece okuyucuya ipucu vermek için ele alınmış olup, gerekli inisiyatifi temel bilgiye sahip olan doktor ve eczacının kullanması gerekir. Vademecum ilaç rehberi baskısında ilaçların değişken fiyat, barkod, ambalaj görseli gibi bilgilerine yer verilememekte. Ancak bu güncel bilgilere QR kod ile, mobil cihazlar aracılığıyla “Vademecum Online” üzerinden erişebiliyor. Dördüncü bölümde, parenteral solüsyonlar, parenteral beslenme ürünleri, enteral beslenme ürünleri, tıbbi amaçlı oral besinler, formül mamalar, ilaç benzeri ürünler, besin destekleri, irigasyon solüsyonları, kırmızı, yeşil, mor ve turuncu reçeteye tabi ilaçlar ve FDA gebelik kategorilerine göre etken maddeler ile diğer yararlı olabilecek bazı bilgiler yer almakta. Beşinci ve son bölümde, ilaç firmalarının adresleriyle birlikte, ürettikleri ve/veya ithal ettikleri ürün listeleri yine QR kod ile sunuluyor.

ISBN9789944014403
Basım Yılı2017
Basım Sayısı41.basım
Sayfa Sayısı2058
Kitap DiliTürkçe
Not 
2014-10-25

hayır tek cilt halinde hep..

  • 3 Kişiden 3 i bu yorumu yararlı buldu.
Not 
2014-10-22

birsey soracagim bu vademecum 2 ciltten mi olusuyor benim gordugum2 cilt seklindeydi de

  • 3 Kişiden 3 i bu yorumu yararlı buldu.

Yorum Yaz

Vademecum İlaç Rehberi 2017

Vademecum İlaç Rehberi 2017

Yorum Yaz

Yorumlar (0)

henüz yorum yapılmamış
Yorum yazın
 
Puan:
İsim:
Yorum: