Kırıkkale Keskin’in Kültür Mirası Daha büyük görüntüle

Kırıkkale Keskin’in Kültür Mirası

15982

Literatür YayıncılıkISBN: 9789750407222
Basım Yılı:
Sayfa Sayısı: 180

33,00 TL

29,70 TL

-10%

(0 puan)
 

Geleneksel Mimari Miras ile ilgili çalışmalar; bir bölgenin mimari karakterini, yöresel malzemelerini, yazılı-sözlü kültürünü ve daha birçok özgün unsurunu ele alarak, bu değerlerin korunmasına ve yaşatılmasına katkı sağlamaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tehdit altında olan geleneksel mimari mirasın nasıl ayakta tutulacağı konusunun koruma alanında uzmanlaşan tüm disiplinlerin temel sorunu olması, bu kitabın ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. 

Kırıkkale - Keskin'in Kültür Mirası: Orta Anadolu'da Bir Belgeleme ve Koruma Çalışması'nda, tarihi antik dönemlere dayanan Keskin'de bulunan korunması gerekli kültür varlıklarının belgelenmesi, koruma önerilerinin geliştirilmesi ve bu çalışmaların yanı sıra bölgede turizm potansiyeli ortaya çıkaracak bir gezi güzergahı oluşturularak Keskin'in tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Koruma projeleri ile birlikte turizm kavramı da ele alınarak tarihi çevrenin sürdürülebilirliği sağlandığında, Orta Anadolu'nun merkezinde bulunan Keskin'in kültür mirası korunarak gelecek kuşaklara aktarılacaktır. 

ISBN9789750407222
Basım Yılı2016
Sayfa Sayısı180
Kitap DiliTürkçe
Yazar(lar)Yağmur Saluk

Şuana kadar yorum yapılmamış

Yorum Yaz

Kırıkkale Keskin’in Kültür Mirası

Kırıkkale Keskin’in Kültür Mirası

Yorum Yaz

Yorumlar (0)

henüz yorum yapılmamış
Yorum yazın
 
Puan:
İsim:
Yorum: