Adli Kimya Daha büyük görüntüle

Adli Kimya

Nobel Akademik YayıncılıkISBN: 9786051337685
Basım Yılı:
Basım Sayısı: 1.
Sayfa Sayısı: 253

Tükendi

(0 puan)
 

Adli Kimya

Zuhal GERÇEK

Son zamanlarda televizyon programlarında yer alan polisiye dizilerin etkisiyle, halkın adli bilimlere olan ilgisi artmıştır. Bilim insanlarının yetiştirilmesinde önemli bir görev üstlenen akademisyenlerin bu ilgiyi, geçici bir yönelim olarak değil, bilimin temel ilkelerinin ve kritik düşünme tekniklerinin kavratılması için bir avantaj olarak ele almaları gerekmektedir. 
Adli bilimler kanuni sistem için gerekli olan soruların yanıtlanması amacıyla, bilimin geniş yelpazesinin uygulanmasıdır. Adli terimi, mahkemeden önce anlamına gelen Latince forēnsis kelimesinden türetilmiştir. Günümüzde adli bilimler terimi 'kanuni' ya da 'mahkemelerle ilgili' anlamında kullanılmaktadır.
Adli kimya, bilim ve kanunun kesişim noktasıdır. Bilim ve yargı sitemi, doğrunun peşindedir. Tüm davalar mahkemeye taşınmamakla beraber eğer mahkeme kararı alınırsa, yargı için adli kimyacının vereceği bilgi çok önemlidir. 
Dünya genelindeki akademik programlardaki artış, adli bilime olan ilginin global olarak hızla yükseldiğini göstermektedir. Günümüzde adli bilimler, biyoterörizmden patlayıcılara, dünyadaki önemli olayların aydınlatılmasında hayati rol oynamaktadır. 
Yapılan araştırmaların ışığında kimya lisans derecesine sahip kişilerin adli kimya alanındaki işlerde tercih edildikleri görülmektedir. 
Bu kitap, adli kimya alanında çalışan kimyacıların kullandıkları temel tekniklerin teorisini ve pratik uygulama örneklerini içermektedir. 

ISBN9786051337685
Basım Yılı2014
Basım Sayısı1.
Sayfa Sayısı253
Kitap DiliTürkçe
Yazar(lar)Zuhal GERÇEK

Şuana kadar yorum yapılmamış

Yorum Yaz

Adli Kimya

Adli Kimya

Yorum Yaz

Yorumlar (0)

henüz yorum yapılmamış
Yorum yazın
 
Puan:
İsim:
Yorum: