Farmakoloji Ders Notları Daha büyük görüntüle

Farmakoloji Ders Notları

Akademisyen KitabeviISBN: 9786056879302
Basım Yılı:
Sayfa Sayısı: 375 sayfa renkli

90,00 TL

72,00 TL

-20%

5 / 5   (25 puan)
 

Bir sınavın zorluğu ya da kolaylığı bilindiği üzere sadece sınav sorularına bağlı değil aynı zamanda sınava çalışana da bağlıdır. Sınava çalışırken de hangi kitaptan çalışılacağı ve kaç kez tekrar edilmesi gerektiği gibi sorunlar başlamaktadır. İdeal bir kitap sık tekrar edilebilecek bir boyutta olmalı ve görsel hafızayı da destekleyecek tablo ve şekiller içermelidir diye düşünmekteyim.

Perifer üniversitelerde çalışmanın dezavantajları olmakla beraber; ders yükü ağırlığı ve tüm Farmakoloji derslerini tekrar tekrar farklı fakültelerde ve farklı öğrenci topluluklarına anlatma zorunluluğu, zaman içerisinde önemli bir tecrübe oluşturmakta olup; sadece bir alana spesifik ders anlatan birisine göre kitap yazımında önemli bir avantaj sağlamaktadır. Uzun yıllardır İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinde ders anlatan ve özellikle TUS soru mantığını ve soruların çıktığı konuları ve hatta yıllara göre dağılımını yakından takip eden birisi olarak bu kitabı hazırlarken pek çok kaynaktan süzülmüş ve özelleştirilmiş güncel bilgileri, şekil ve tabloları kullanmaya gayret gösterdim.

Hazırlamış olduğum bu kitabın piyasada bulunan pek çok ders notu ya da sınav hazırlık kitaplarından en önemli farkı TUS ve DUS gibi sınavların yanında komite sınavlarına hazırlanırken de büyük kolaylık sağlayacak olmasıdır. Dolayısı ile öğrencilerimizde çoğu zaman şahit olduğumuz TUS kitabı mı yoksa komite için ayrı bir kitaptan mı çalışmalıyım çelişkisini de kaldıracaktır diye düşünmekteyim.

Bununla beraber hazırlanılan sınavlar için mutlaka soru kitapları ile de takviye yapılması gerektiği bir gerçektir. Bu yüzden hazırlığı bitmek üzere olan içerisinde pek çok deneme sınavlarının da yer aldığı soru kitabımızın da müjdesini sizinle paylaşmak isterim.

Son olarak, azim ve kararlılıkla hazırlığınızı yaptıktan sonra atacağınız adımlardan vicdanen de rahat olarak başarılı olacağınızı unutmayınız.

1. BÖLÜM

GENEL FARMAKOLOJİ

2. BÖLÜM

OTAKOİDLER-NSAİİ-GUT VE MİGREN TEDAVİSİ

 

3. BÖLÜM

OTONOM SİSTEM

4. BÖLÜM

KARDİYOVASKÜLER SİSTEM

5. BÖLÜM

KEMOTERAPOTİKLER

6. BÖLÜM

SOLUNUM SİSTEMİ-GASTROİNTESTİNAL SİSTEM VE VİTAMİNLER

7. BÖLÜM

ENDOKRİN SİSTEM

8. BÖLÜM

SANTRAL SİNİR SİSTEMİ

9. BÖLÜM

DİĞER KONULAR

ISBN9786056879302
Basım Yılı2018-2019
Sayfa Sayısı375 sayfa renkli
Yazar(lar)Prof.Dr. Hakan PARLAKPINAR

Şuana kadar yorum yapılmamış

Yorum Yaz

Farmakoloji Ders Notları

Farmakoloji Ders Notları

Yorum Yaz

Yorumlar (22)

Sırala:   tarhi     grade  
Sırala:   tarhi     grade  
Yorum yazın
 
Puan:
İsim:
Yorum: